Be the first to review this product
Hideaway Outfitters Hamac de călătorie off-road + UPF50 + izolație termică UPF50+ prelata camuflaj + atașament
Acest set de hamac în model de camuflaj este alcătuit dintr-un hamac de călătorie ușor, material de asamblare și o prelată UV izolată termic de 3 x 3 metri, de asemenea în culori de camuflaj.
Protecția UV a acestei prelate a fost testată de Institutul pentru Ecologie, Tehnologie și Inovare (ÖTI), specializat în astfel de măsurători, în conformitate cu EN 13758-1 și toate măsurătorile confirmă protecția UV excelentă de UPF50+.
Hamacul mare și ușor din nailon "Camper Double" nu este doar respirabil, ci poate fi și depozitat foarte compact. Țesătura este, de asemenea, ideală pentru a fi folosită ca prosop de plajă. Hamacul este prevăzut cu curele de montare prietenoase cu copacii pentru o fixare ușoară. Prelata UV izolată termic de 3 x 3 metri, cu model de camuflaj, protejează împotriva vântului, ploii, căldurii și frigului. Acoperirea specială argintie reflectă și izolează.
Unul cu natura în culori de camuflaj
Dacă doriți să treceți neobservați în pădure, în munți sau pur și simplu în natură, ar trebui să purtați haine verzi și maro. Totuși, și echipamentul tău trebuie să fie în culori de camuflaj. Aceasta este singura modalitate de a vă instala tabăra discret între doi copaci. Echipamentul de exterior în modele de camuflaj devine din ce în ce mai popular, și nu doar în rândul vânătorilor și al iubitorilor de natură. Oamenii care vor să devină una cu natura încearcă, de asemenea, să se contopească cu mediul înconjurător. Hamacul de la Hideaway este ideal pentru excursiile în aer liber, pentru a te odihni între timp sau ca loc de dormit. Greutatea sa redusă și dimensiunile foarte mici ale bagajului - datorită curelelor de compresie - fac din hamacul de camping Hideaway partenerul perfect. Puteți atașa obiecte la cele trei curele de pe fiecare parte a suprafeței de întins cu ajutorul unui cordon sau al unui carabinier. Un telefon mobil, de exemplu, se potrivește în compartimentul practic de lângă cap, unde puteți depozita, de asemenea, obiecte de valoare sau obiecte mici. Astfel, veți avea întotdeauna la îndemână o lanternă sau un briceag. Sunt incluse și curele de copac pentru o asamblare ușoară și prietenoasă cu copacii.
Târpa UV termoizolată versatilă
Târpa UV termoizolată pătrată în camuflaj oferă, de asemenea, un bun camuflaj în pădure. Datorită învelișului său PU3000, servește ca protecție împotriva ploii și este acoperită cu o folie pe o parte. Aceasta reflectă soarele și reduce astfel căldura sau, dimpotrivă, reflectă căldura corporală și vă menține cald. Această prelată impresionează cu o greutate totală redusă de numai aproximativ 820 de grame (fără țăruși și corzi de ancorare). Cu 19 puncte de fixare, oferă numeroase opțiuni de montare.
Protecția UV a acestei prelate a fost testată de către Institutul pentru Ecologie, Tehnologie și Inovare (ÖTI), specializat în astfel de măsurători, în conformitate cu EN 13758-1 și toate măsurătorile confirmă protecția UV excelentă de UPF50+.
Spațiu de depozitare protejat
Copacul de ploaie are dimensiunea ideală pentru rulote. Prelata de 3 x 3 poate fi folosită ca acoperiș peste un hamac sau poate fi atașată la sol ca un cort cu ajutorul cuielor. Este suficient de mare nu numai pentru a proteja hamacul atunci când dormiți, ci și pentru a oferi o zonă uscată suplimentară pentru bagaje sau pentru gătit. Prelata UV izolată termic poate fi folosită și ca foaie de sol, cu stratul argintiu orientat în sus. Acest lucru o face mai puțin rece de jos. Vara, prelata servește drept scut termic prin orientarea stratului reflectorizant în sus, spre soare. În acest fel, spațiul de dedesubt nu se încălzește la fel de mult.
- Greutate totală: 1,66 kg
- Târpă de 3x3 metri
- Hamac mare și ușor din nailon "Camper Double". Dimensiuni: 300 x 190 cm, lungime totală 270 cm, suprafață de culcare: 190 x 285 cm, capacitate de încărcare: 200 kg
- Facil de curățat
- Curele de asamblare ușor de folosit
- Curele de asamblare prietenoase cu copacul
| EAN | 9120055134015 |
|---|---|
| Manufacturer Product Line | Thermo Travel Set |
| Product type | Travel Hammock Professional |
| greutate | 1.660000 |
| Manufacturer | Hideaway Outfitters |
| Color | camouflage |
| Origin | China |
| Recycled | Nu |
| Dimensions | 300 x 190 cm |
| Height | 0 |
| Spreader bar Length | n/a |
| Lungime totală aprox. | 270 |
| Spreader bar Length | 0,00 cm |
| Width of lying surface | 190 |
| Lățime aprox. | 190 |
| Lungimea suprafeței de culcare | 300 |
| capacitate maximă de încărcare | 200 |
| Lying surface approx. | 190 x 285 cm |
| number of layers | Single Layered |
| material | nylon |
| persons | 2 persons |
| Stand included | Nu |
| Pillow included | Nu |
| Hammock included | Da |
| Carrying bag included | Nu |
| Required minimum distance (cm) | 270 |
| Water Column | 3000 mm |
| Width approx. | 190 cm |
| UV Thermal Protection | 50+ |







