Be the first to review this product
Siesta Grande
Ampatamentul cadrului nostru extra-large este de 4 metri, astfel încât puteți atârna cu ușurință hamace de până la 4,20 metri lungime. Acest lucru vă asigură că vă puteți bucura, de asemenea, de hamacele mari și confortabile din plasă într-un cadru atractiv din lemn. Siesta Grande este fabricat din lemn de molid regenerabil, laminat și impregnat. Toate accesoriile sunt galvanizate!
* Lungimea maximă a hamacului: 420 cm
* Înălțime: 168 cm
* Lățime (picioare): 160 cm
* Capacitate maximă de încărcare aprobată: 200 kg cu o siguranță de 2,5 ori mai mare (A trecut cu succes testul de 500 kg).
* Greutate: aprox. 29,5 kg
* Material: molid impregnat
* Toate șuruburile și accesoriile sunt galvanizate
De ce este atât de importantă înălțimea cadrului unui hamac?: Hamacele "adevărate" nu au o bară de împrăștiere și ar trebui să se poată lăsa încovoiate. Acest lucru se datorează faptului că vă puteți bucura de hamac în diagonală doar dacă acesta se poate înclina în unghi - pentru că acesta este modul în care vă întindeți corect și confortabil într-un hamac. Acest lucru, la rândul său, necesită un cadru de hamac care să fie cât mai înalt posibil. Din acest motiv, aproape niciun brazilian sau mexican nu are un hamac cu un stâlp de lemn. Construirea unui cadru de această înălțime necesită perfecțiune și materiale de înaltă calitate. Acesta este motivul pentru care acest cadru este produs în Europa - nu în China.
Caribe Costa Rica
Popularul hamac la un preț de vis. Acest hamac de înaltă calitate (ca toate hamacele MacaMex) are o densitate mare a țesăturii, ceea ce îl face foarte robust și rezistent. Culorile prietenoase verde, roșu și albastru caracterizează acest hamac. Capetele cu cusături multiple găzduiesc buclele de suspensie potrivite pentru frânghiile de suspendare. Suporții transversali din lemn, realizați din pin chilian, au o culoare maro frumoasă, care se asortează cu suprafața de culcare. Cu o lățime de 78 cm și o lățime a suprafeței de pânză de 128 cm, acest hamac este deosebit de practic. O suprafață de întins atât de largă face ca hamacul să fie foarte confortabil pentru o singură persoană.
Acest hamac este, de asemenea, livrat într-o geantă din țesătură asortată. Acest lucru înseamnă că poate fi rulat și depozitat rapid.
Specificații:
Lungime stâlp de împrăștiere: aprox. 78
Material stâlp de împrăștiere: Pinus Insignus din Chile (pin)
Suprafață de pânză: aprox. 230 x 128 cm
Lungime totală: aprox. 340 cm
Material suprafață de întins: 100% bumbac
Culori: Fără AZO
Capacitate de încărcare: aprox. 120 kg
Greutate: aprox. 1,8 kg
Producător: MacaMex
Geantă de transport cu curea de umăr practică inclusă
Perna nu este inclusă.
| EAN | 9120055134169 |
|---|---|
| Manufacturer Product Line | Siesta GRANDE CARIBE |
| Product type | Hammock with Stand |
| greutate | 31.000000 |
| Manufacturer | MacaMex |
| Color | multicolor |
| Origin | Poland |
| Recycled | Nu |
| Dimensions | 410 x 160 x 168 cm 410 x 160 x 168 cm |
| Height | 168 cm |
| Spreader bar Length | 130 |
| Lungime totală aprox. | 400 |
| Width of lying surface | 128 |
| Lățime aprox. | 128 |
| capacitate maximă de încărcare | 140 |
| Lying surface approx. | 230 x 128 cm |
| number of layers | Single Layered |
| material | cotton |
| Material Stand | spruce |
| persons | 2 persons |
| Stand included | Da |
| Pillow included | Nu |
| Hammock included | Da |
| Carrying bag included | Da |
| UV Thermal Protection | n/a |
| ready for dispatch (Days/Hours) | 24h |





